Menim, da je prosti čas pomemben za otroka, saj takrat lahko počnemo stvari, ki nas veselijo in osrečujejo. Če bomo srečni, bomo tudi lažje delali za šolo in bomo verjetno tudi del prostega časa posvetili šoli in učenju.

Bolje bi bilo, če bi učenci več svojega prostega časa posvetili dejavnostim na prostem in ne računalniškim igricam za elektronskimi napravami, ki lahko kasneje motijo našo koncentracijo v šoli in v najslabšem primeru nas zasvojijo. Zato pojdite na sveži zrak, igrajte nogomet, košarko in odbojko. Raje se sprehajajte s prijatelji in se izogibajte računalniku in telefonu.

Želim vam, da Teden otroka preživite čim lepše.

Zapisal predsednik SUŠ:

Anei Markovič

Vir: http://www.zpms.si/programi-in-    projekti/teden-otroka/

Letošnji Teden otroka se osredotoča na prosti čas učencev. Pomembno je, da imajo otroci prosti čas in da ga preživijo na primeren način. OŠ Janka Ribiča Cezanjevci ima že drugo šolsko leto zapored za prednostno nalogo gibanje, saj menimo, da je gibanje zelo pomembno za otrokov zdrav razvoj. Predvsem pomembno je gibanje na svežem zraku. Sedenje otrok v sobi s telefonom ali za računalnikom ima veliko negativnih posledic in vseh sploh še ne poznamo. Vsekakor pa vplivajo na vid, telesno težo, koncentracijo … Spet imamo tukaj pomembno vlogo odrasli, da otroke spodbujamo, da prosti čas preživijo z drugimi in zunaj, v našem čistem in prelepem okolju.

Martina Cvetko