V petek, 7. 2. 2020, smo obeležili slovenski kulturni praznik s krajšim kulturnim programom, ki smo ga izvedli v šolski telovadnici. Kulturni program so pripravili učenci razredne in predmetne stopnje. Predstavili so se mladi glasbeniki (Zoja Pihlar, Nevio in Noel Feuš), učenki baleta (Hana Murekar Novak in Zoja Šumak), deklamatorji (Tija Trstenjak, Gaia Kosec in Nejc Čonč, Neža Muirkovič in Ana Tisa Šumak ter Ana Trstenjak. Na začetku prireditve je himna zazvenela iz grl mladih pevcev iz 5. razreda. Učence je v imenu šolske skupnosti nagovorila Sara Dokl, predsednica šolske skupnosti.

Ob tej priložnosti smo se dotaknili tudi 120-letnice šolske zgradbe. V mesecu decembru sta bila razpisana dva interna likovna natečaja, in sicer za učence razredne stopnje in učence predmetne stopnje na temo Šolska zgradba. Učenci razredne stopnje so ustvarjali slike v različnih likovnih tehnikah, učenci predmetne stopnje pa so izdelovali makete. Izdelek učenke Ane Trstenjak je bil glede na število točk, ki jih je podelila komisija za izbor najboljših izdelkov, izbran za logotip 120-letnice šolske zgradbe. Prisotne je nagovorila tudi koordinatorka obeleževanja, Nataša Pušenjak, ki je v svojem nagovoru poudarila raznovrstnost kulture, in pomen šole v okolju. Pohvalila je vse nastopajoče in ob koncu podelila nagrade avtorjem najboljših izdelkov, ki so sodelovali v natečajih.

Zapisala: Milena Novak

Foto: Jasna Lampreht