Mnogokrat si želimo, da bi se nam sanje uresničile…tiste lepe, svetle, pozitivne…Včasih so tako resnične…čisto majhne, pa vendar velike…za nekatere samoumevne, za druge nedosegljive…to so tiste sanje, ki bi jih morali živeti…živeti v miru…

»Upajmo si sanjati« Dear to dream« je bil podnaslov letošnjega 36. mednarodnega likovnega natečaja »Plakat miru«.

Svoje sanje so z barvno paleto učenci osnovnih šol upravne enote Ljutomer (OŠ Janeza Kuharja Razkrižje, OŠ Stročja vas, OŠ Ivana Cankarja Ljutomer, OŠ Mala Nedelja,  OŠ Križevci pri Ljutomeru, OŠ Cvetka Golarja Ljutomer, OŠ Veržej in OŠ Sveti Tomaž) ter OŠ Prežihovega Voranca Bistrica ter OŠ Odranci predstavili tudi učenci naše šole.

Razglasitev zmagovalnih plakatov je bila v soboto, 2. decembra 2023 v razstavnem prostoru Galerije Ante Trstenjak v Domu kulture Ljutomer v organizaciji Lions kluba Ljutomer.

Med razstavljenimi lahko občudujemo tudi plakate učencev izbirnega predmeta, ki so jih oblikovali:

Tai Kovač
Sergej Semenič